„Wydanie rzetelnej opinii o szkole wymaga wieloaspektowego rozważenia tematu, jednakże zasadne jest podkreślenie trzech, najważniejszych elementów dotyczących systemu kształcenia, które to rzutują na wizerunek placówki. Uwzględnić należy

1) poziom nauczania, skutkujący merytorycznym przygotowaniem do późniejszych egzaminów, 2) ściśle powiązany z tym system zajęć dodatkowych, umożliwiających rozwój zainteresowań i pasji uczniów 3) atmosferę panującą w szkole, na którą składają się relacje pomiędzy uczniami a nauczycielami oraz pomiędzy samymi uczniami.

   Biorąc pod uwagę wskazane wyżej kryteria ocen uznać należy, iż z pewnością
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 jest placówką godną polecenia. Wysoki poziom nauczania, możliwość wszechstronnego rozwoju, zgłębianie wiedzy z zakresu wybranej dziedziny jest gwarantem pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz kontynuowania z powodzeniem nauki na wybranym kierunku studiów.
   Uzupełnieniem powyższego jest różnorodna paleta zajęć dodatkowych, umożliwiających rozwijanie swych zainteresowań niemalże w każdym kierunku. Nabytą wiedzę teoretyczną doskonale uzupełnia możliwość udziału w wycieczkach i wyjazdach, w wyniku których poznać można najbardziej atrakcyjne rejony kraju oraz zwiedzić warte uwagi miejsca.
   Niezwykle ważna dla skutecznego kształcenia i nauczania jest panująca
w szkole przyjazna atmosfera. Indywidualne podejście nauczycieli do problemów każdego ucznia pozwala na pokonanie ewentualnych trudności z konkretnymi przedmiotami oraz uniknięcie stresowych sytuacji związanych z zagrożeniami przejścia do następnej klasy czy też obawami przed czekającymi egzaminami końcowymi. Ponadto przyjazna i koleżeńska atmosfera pomiędzy samymi uczniami z pewnością ułatwia funkcjonowanie w samej szkole, ułatwia zdanie nie jednej klasówki czy też egzaminu. Zawarte tam znajomości i przyjaźnie z pewnością pozostaną trwałe przez lata.
   Przydatna i ważna dla potencjalnych uczniów może być również ocena szkoły dokonana z perspektywy lat. Biorąc więc pod uwagę moje własne doświadczenia związane zarówno z uzyskanym wykształceniem oraz analizując sytuację absolwentów innych szkół stwierdzam z całą pewnością, iż ponownie wybrałbym tę właśnie Szkołę.
    Reasumując powyższe podkreślić należy, iż Szkoła jest godna uwagi i serdecznie ją polecam."

Mariusz Grabarczyk
-absolwent prawa Wydziału Prawa i Administracji
Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie,
-obecnie aplikant radcowski Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie

.

„Czas szkoły średniej był dla mnie czasem poszukiwania sensu życia i odpowiedzi na pytanie: Co dalej mam robić? W którym kierunku podążyć? Jaką drogę życiową wybrać? Wielką pomocą dla mnie okazała się szkoła - VII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema i ludzie tam pracujący. Mogłem rozwijać swoje zainteresowania - także duchowe, a szkoła okazała się dobrą glebą, w której kiełkowało ziarno mojego powołania. Z wdzięcznością wspominam swoich wychowawców, nauczycieli i katechetów, którzy wspierali mnie, bym właściwie rozpoznał swoje powołanie."

ks. Paweł Padysz

.

 

„Jestem absolwentem VII Liceum Ogólnokształcącego , a obecnie studentem piątego semestru chemii na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Szkoła, którą wybrałem doskonale przygotowuje do podjęcia studiów wyższych. Nauczyciele w niej pracujący są doskonałymi fachowcami w swojej dziedzinie oraz ludźmi życzliwymi i ciepłymi. Zawsze można się zwrócić do Nich z każdym problemem i można być pewnym, że taki problem zostanie rozwiązany. Gimnazjalisto, jeśli zależy Ci na zdaniu matury oraz podjęciu studiów wyższych, koniecznie wybierz VII LO. Gwarantuję, że wybierając tę szkołę nie popełnisz błędu , a studia nie okażą się problemem, bo będziesz do nich doskonale przygotowany."

Tomasz Jankowski

.

 

„VII Liceum Ogólnokształcące było dla mnie bezpieczną przystanią, w której nauczono mnie systematyczności, pilności oraz wiary w swoje umiejętności. Dzięki solidnym podstawom uzyskanym w szkole ponadgimnazjalnej mogę realizować się na wymarzonym kierunku studiów, który przynosi mi mnóstwo radości i satysfakcji. Po latach wchodząc do szkoły i słysząc dobiegające mnie z klas głosy pomyślałam sobie: „witaj w domu”. To chyba najlepiej oddaje atmosferę panującą w szkole. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 daje szanse każdemu uczniowi, który pragnie poszerzać swoją wiedzę."

Urszula Wyrębiak
studentka II roku filologii polskiej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego

.

 

„Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 jest to zespół szkół, który mogę zarekomendować, gdyż jestem jego absolwentką. Z miejscem tym mam wiele wspomnień powiązanych ze wspaniałymi nauczycielami, sympatycznymi rówieśnikami. Jednak to, co najmocniej utkwiło w mojej pamięci to możliwość dynamicznego rozwoju mojej pasji - aktorstwa w kole teatralnym Otello. Było to wspaniałe oderwanie od codziennych obowiązków oraz przygoda i źródło spełnienia. Pamiętając, że liceum, to nie tylko nauka pragnę zachęcać do rozwijania swoich zainteresowań, a możliwość do tego daje właśnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6!"

Izabela Olewińska
studentka I roku filologii angielskiej
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

.

 

  

 

„Jestem absolwentką VII Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie studiuję matematykę finansowo – ubezpieczeniową na Wydziale matematyczno – przyrodniczym na UKSW w Warszawie. Naukę w szkole średniej wspominam jako najpiękniejszy okres w moim życiu. Atmosfera przyjaźni i zrozumienia panująca w szkole oraz życzliwość pedagogów aktywizują do pracy i pozwalają osiągnąć wysokie wyniki w nauce. Efektem – w moim przypadku – było Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które otrzymywałam w ciągu dwóch lat nauki. Dobre przygotowanie merytoryczne umożliwiło mi podjęcie studiów matematycznych.
Gimnazjalisto! Nie wahaj się! Wybierz VII LO. Zdobędziesz tutaj rzetelną wiedzę, dzięki której w przyszłości zrealizujesz swoje marzenia."

Karolina Wdowiak

.

 

„Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 był moją szkołą pierwszego wyboru.
Liczyłem na dobry poziom nauczania i tolerancję mojego życiowego hobby jakim jest taniec. Nie zawiodłem się. Nawet w chwili kiedy musiałem opuścić szkołę na okres 5 miesięcy ze względu na program telewizyjny, to szkoła nie tylko wyraziła zgodę ale i umożliwiła mi indywidualny tok nauczania, dzięki któremu nie musiałem powtarzać roku.
Jest to miejsce wspaniałe ze względu na wyrozumiałość w stosunku do ucznia, miejsce dbające o chrześcijańskie tradycje ale i miejsce, które poza nauką również odpowiednio wychowuje młodych ludzi, i właśnie dlatego uważam,że jest to szkoła godna polecenia każdemu."

Jakub Mędrzycki
tancerz, mistrz Polski, Europy i świata w Federacji IDO

.

 

„Często wspominam lata spędzone w liceum, koleżanki i kolegów, serdeczną atmosferę i doborową kadrę nauczycielską. Nasze liceum to miejsce gdzie zdobyłam nie tylko niezbędną do dalszego kształcenia się i życia wiedzę, ale także poznałam wielu ciekawych ludzi, którzy pomogli mi w wyborze dalszej drogi. Oprócz tego nauczyłam się tu czegoś ważniejszego ,a mianowicie tolerancji, otwartości ,pewności siebie, kreatywnego rozwiązywania problemów.Zawsze byłam mocno związana ze sportem , na naszej  sali gimnastycznej spędziłam wiele godzin,dzięki temu skończyłam swoje wymarzone studia (AWF).
Jeśli drugi raz miałabym wybrać szkołę , byłby to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach."

Marta Makać
(absolwentka 04’, dziś nauczycielka W – F w tej samej szkole).

"Czas nauki w liceum był wspaniałym czasem w moim życiu. Czasem, w którym poznałam wiele ciekawych osób i zawarłam wiele przyjaźni, które przetrwały do dnia dzisiejszego. W szkole panowała i nadal panuje przyjazna i bardzo sympatyczna atmosfera; pracujący w niej nauczyciele są pełni życzliwości i zrozumienia dla uczniów. Otwartość i zrozumienie jakim cechują się pedagodzy z ZSP nr 6 pomagają uczniom, którzy borykają się  z rożnego rodzaju problemami pozytywnie je rozwiązywać, pozwala to również na uniknięcie wielu nerwowych sytuacji związanych z ocenami niedostatecznycmi czy też przed maturą. Sposób w jaki są prowadzone lekcje pomaga rozwijać zarówno kreatywne myślenie jak i zainteresowania uczniów, osiągać wysokie wyniki w nauce, a także ułatwia dalszą naukę na uczeiniach wyższych.
To szkoła doskonale przygotowująca do egzaminów maturalnych.
Szkoła, z której jestem bardzo zadowolona.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 był moją szkołą  pierwszego wyboru i gdybym teraz wybierała szkołę średnią, z całą pewnością byłaby to właśnie ta szkoła. Wszystkim serdecznie polecam tę Szkołę ".

Anna Brochocka

studentka I roku studiów II stopnia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe,
ze specjalnością Zarządzanie Kryzysowe Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

 

  

 

   " Lata spędzone w ZSP nr 6 wspominam bardzo miło. Dużo się nauczyłam, poznałam wspaniałych ludzi. Z lat spędzonych w tej szkole pozostało kilka przyjaźni i dużo wspomnień, które pozostaną na zawsze . Obecnie studiuję na Uniwersytecie Warszawskim , wiedza zdobyta w liceum, szczególnie z kilku przedmiotów jest na moim kierunku ( polityka społeczna) niezwykle cenna.

    Moim zdaniem szkoła daje duże możliwości rozwoju, to jak je wykorzystamy zależy  tylko i wyłącznie od nas".

Joanna Oknińska
Absolwentka 2009

 

" Czasy liceum to jeden z najciekawszych i najbardziej kreatywnych czasów szkolnych.
To przy pomocy ZSP 6 zostalem laureatem XIV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków " Ośmiu Wspaniałych" Miasta Siedlce, a także nauczyłem się samodzielności i podejmowania decyzji.

Szkoła ma do zaoferowania naprawdę szeroki wachlarz możliwości! Miałem możliwość uczestniczenia w profesjonalnym kursie Pierwszej Pomocy, kursie modulacji i intonacji głosu, aktywnego działania w Grupie Teatralnej OTELLO, Samorządzie Szkolnym, Młodzieżowej Radzie Miasta, czy różnego typu kołach zainteresowań.

Szkoła organizowała także wiele konkursów indywidualnych jak i grupowych - dla klas np. zbiórkę makulatury, czy dzień europejski. Wtedy przez jeden dzień nasza szkola była  "wypełniona" gadżetami, tradycjami, ubiorami i muzyką krajów europejskich, a na koniec najlepsza klasa otrzymywała zazwyczaj nagrodę pieniężną:)

Pamiętam jak za wygrane pieniądze z okazji Dnia Dziecka wybralismy się na klasowe ognisko na Sekułę. Możliwości były ogromne, potrzebne były chęci.

Czas ten wspominam naprawdę miło - dziękuję za to!
I tęsknie za czasem, który nie wróci.

Obecnie ? Studiuję socjologię, pracuję w banku i jestem zadowolony ze swoich decyzji."

Alesander Piwko
Absolwent 2008

 

  

 

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50