Opiekun: Grażyna Malinowska
w latach 2006-2010: Monika Kowalczyk

   2011/2012   2010/2011    2009/2010      2008/2009      2007/2008      2006/2007  


Rok szkolny 2011/2012

  • Dnia 1 września 2011r Samorząd Szkolny współuczestniczył w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2011/2012


Galeria zdjęć

  • W dniach 8 i 9 września 2011r odbył się w szkole kiermasz używanych podręczników podczas którego uczniowie klas starszych oraz absolwenci mogli po niższych cenach sprzedać podręczniki młodszym koleżankom i kolegom. Akcja sprzedaży podręczników cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży i rodziców uczniów.

    Przygotowania do kiermaszu trwały 3 dni, podczas których młodzież gromadziła książki w pracowni biologicznej
    Nad właściwym przebiegiem kiermaszu opiekę sprawowała p G. Malinowska.

...


Rok szkolny 2010/2011 

  • Dnia 1 września 2010r Samorząd Szkolny współuczestniczył w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2010/2011
  • W dniach 9 i 10 września 2010r odbył się w szkole kiermasz używanych podręczników podczas którego uczniowie klas starszych oraz absolwenci mogli po niższych cenach sprzedać podręczniki młodszym koleżankom i kolegom. Zbiórką i sprzedażą podręczników zajmowały się uczennice klasy IId Natalia Wielogórska , Kinga Sikorska, Izabela Jastrzębska. Ogółem zebrano 729 pozycji książkowych. Sprzedano 527. Kwota uzyskana ze sprzedaży została zwrócona właścicielom podręczników. Akcja sprzedaży podręczników cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży i rodziców uczniów.
  • 5 października 2010r Samorząd Szkolny przygotował część oficjalną uroczystego ślubowania klas pierwszych. Uczniowie składali przysięgę na sztandar szkoły, wspólnie odśpiewali hymn narodowy.

  • Dnia 8.10.2010r odbyły się wybory do władz Samorządu Szkolnego.
    Kandydatami do stanowiska przewodniczącego, zastępcy i fotografa byli gospodarze klas liceum i technikum. Zdjęcia kandydatów były umieszczone w gablocie szkolnej.
    Przewodniczącą została: Borkowska Patrycja IIc
    Zastępcy : Jankowska Agnieszka IId
                   Ornowska Dorota IIaT
    Fotografem : Jurzyk Kamil IIaT

  • Samorząd Szkolny opiniował dni wolne od zajęć dydaktycznych do kalendarza szkoły 2010/2011
  • 14 października 2010r Samorząd Szkolny współuczestniczył w organizacji Dnia Edukacji Narodowej.
  • 10 listopada 2010r młodzież wraz z opiekunem uczestniczyła w akcji wygrabiania liści kasztanowców pospolitych na terenie Parku Miejskiego i Amfiteatru w ramach akcji ochrony przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem . Akcja prowadzona była przez Referat Ochrony Środowiska Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Siedlce

  • 26 listopada 2010r. młodzież pod opieką p. Grażyny Malinowskiej uczestniczyła w IX Dniu Promocji Zdrowia pod hasłem: „Zażywasz, zdrowie przegrywasz – stop dopalaczom” który odbył się w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach. W programie wysłuchaliśmy prelekcji p. ordynator SOR WSS dr Joanny Macech – Służewskiej na temat „Skutki zdrowotne zażywania dopalaczy”
    Komendant Jerzy Długosz, rzecznik prasowy KMP w Siedlcach przedstawił aspekty prawne zażywania dopalaczy.
    Młodzież uczestniczyła w pokazach I pomocy: dokonywała pomiaru ciśnienia krwi, masy ciała. Zainteresowaniem cieszył się masarz twarzy i regulacja brwi.

 

  • 10 grudzień 2010r z inicjatywy Samorządu Szkolnego na prośbę Wspólnoty Polskiej przeprowadzona została akcja na rzecz polskich dzieci z Białorusi, Ukrainy i Litwy. W ramach akcji młodzież zebrała dary żywnościowe w postaci artykułów spożywczych. Zebrano mąki, kasze, makarony, konserwy czekolady i bombonierki. Dary zostały odebrane ze szkoły 10 grudnia 2010r. Nasza szkoła za udział w akcji otrzymała pisemne podziękowanie.

  • 7 kwietnia 2011 - Odbył się w naszej szkole światowy dzień zdrowia, z tej okazji młodzież całej szkoły wykonała plakaty promujące zdrowy styl życia, które zostały rozwieszone na tablicach informacyjnych i drzwiach do sal lekcyjnych.

  •  9 kwietnia 2011 – Udział pocztu sztandarowego i delegacji szkoły w uroczystościach miejskich związanych z 71 rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz przeddzień I rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
    Po uroczystej mszy świętej, która odbyła się w kościele Św. Stanisława w Siedlcach, delegacja złożyła kwiaty w miejscach upamiętniających ofiary tamtych wydarzeń.


  • 24-26 maja 2011 – Z inicjatywy Samorządu Szkolnego została zorganizowana wycieczka turystyczno – krajoznawcza dla młodzieży naszej szkoły. Trasa wycieczki prowadziła do Wieliczki, Krakowa i Zakopanego. Uczestnikami byli uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni p. G. Malinowskiej i p. M. Łopuskiej – pedagoga szkoły.
    W Wieliczce pod opieką przewodnika młodzież wysłuchała informacji dotyczącej kopalni soli, poznała historię kopalni, obejrzała solne figury. Największy podziw wzbudziła Kaplica Świętej Kingi, w której odbyła się msza święta. Atrakcją były solne korytarze, ściany i podłogi. Młodzież obejrzała sprzęt górniczy i poznała zasady jego funkcjonowania; 3 – godzinny marsz przez kopalnię został uwieńczony odpoczynkiem w kopalnianej kawiarni.
    .
  • 25 maja 2011 – Młodzież pod opieką p. G. Malinowskiej i p. M. Łopuskiej oraz przewodnika tatrzańskiego p. M. Maksymowicza wyruszyła na 9 km szlak do Morskiego Oka. Po wejściu do Tatrzańskiego Parku Narodowego przewodnik opowiadał młodzieży historie związane z górami, wskazywał na szczyty, które pokryte były śniegiem. Opowiadał o faunie i florze Tatr zwracając uwagę na rosnące w słońcu Złocienie i Dziewięćsiły bezłodygowe. Atrakcją były Wodogrzmoty Mickiewicza, które od lat rzeźbiły krajobraz tej okolicy. Niezapomniane widoki uwiecznione zostały dokumentacją fotograficzną.
    W godzinach popołudniowych udaliśmy się na Gubałówkę korzystając z wjazdu nowoczesną górską koleją. Po przebyciu 1,5 km szczytem z Gubałówki do Butorowego Wierchu zjechaliśmy na Krupówki wyciągiem krzesełkowym. Był to dla młodzieży duży dreszczyk emocji uwidoczniony na zdjęciach.
    .
  • 26 maj 2011 – Wyruszyliśmy na Krakowską Starówkę. Po chwilowym pobycie w Katedrze na Wawelu weszliśmy na Dzwon Zygmunta a następnie zeszliśmy do krypt gdzie znajdują się prochy Królów Polski oraz Prezydenta Kaczyńskiego. Obejrzeliśmy również Skarbiec i Zbrojownię oraz byliśmy w jamie smoczej która prowadziła do Smoka. Niezapomnianych wrażeń dostarczył pobyt w Kościele Mariackim.

         Wycieczka upłynęła w miłej i radosnej atmosferze. Towarzyszyła nam słoneczna pogoda. Integracja młodzieży wzmocniła się przez wspólny pobyt w ośrodkach wypoczynkowych PTTK w Zakopanym i Oleander w Krakowie. Wspólne posiłki oraz planowanie każdego dnia to niezapomniane chwile jakie były udziałem tej młodzieży.
         Zachęcamy uczniów innych klas do podobnych inicjatyw turystycznych. Trasa minionej wycieczki oraz wszystkie kontakty są do wglądu u opiekuna Samorządu Szkolnego p. Grażyny Malinowskiej.


Rok szkolny 2009/2010

Do obowiązków członków samorządu szkolnego należą działania mające na celu ubarwienie i ożywienie zwyczajnego dnia nauki. Staramy się w znaczący sposób wpływać na życie kulturalne szkoły, współpracować ze społecznością uczniowską, dyrekcją, nauczycielami, organizacjami działającymi na terenie szkoły i poza nią.

Jesteśmy tam, gdzie powinniśmy. Podejmujemy zadania wynikające z potrzeb szkoły i nie tylko.

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego uczciliśmy 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wzięliśmy też udział w uroczystości zorganizowanej przez władze miasta Siedlce, która odbyła się na siedleckim Cmentarzu Wojskowym. Członkowie zarządu samorządu szkolnego, w składzie: Paulina Świnarska, Agnieszka Reda, Anna Tchórznicka, Mateusz Borkowski – jako delegacja reprezentująca szkołę – złożyli wiązanki na grobie poległych za ojczyznę żołnierzy i grobie Dzieci Zamojszczyzny.

My nie chcemy więcej wojny,
chcemy żyć życiem spokojnym,
tak jak piękny i szeroki jest ten świat.
Chcemy pokój stworzyć wszędzie,
wojna niech legendą będzie,
szczęście, radość niech pokryje wojny ślad,
z tamtych lat.

Uczestniczyliśmy też w sesji historycznej poświęconej 30 rocznicy powstania Konfederacji Polski Niepodległej, która odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Na zdjęciu uczniowie z klasy I d i I a VII Liceum Ogólnokształcącego wsłuchujący się w treść wykładu.

Podczas zebrania samorządu, na którym zgromadzili się przedstawiciele wszystkich klas, dokonano wyboru nowego zarządu. A oto jego skład:

  • Karolina Mazurek (kl. II b LO) – przewodnicząca
  • Marta Celińska (kl. II b LO) – zastępca
  • Natalia Wielogórska (kl. I d LO) – sekretarz.

Poprzednikom, czyli Paulinie Świnarskiej, Agnieszce Redzie, Annie Tchórznickiej i Mateuszowi Borkowskiemu (uczniom kl. III b LO) dziękujemy za wytrwałą i solidną pracę.

12 października 2009 r. przeprowadziliśmy wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce. Kandydowało pięcioro uczniów, a mianowicie:

  1. Kinga Sikorska (kl. I d LO)
  2. Michał Tarczyluk (kl. III a T)
  3. Izabela Jastrzębska (kl. I d LO)
  4. Joanna Celińska (kl. I a LO)
  5. Angelika Czapska (kl. II b T)

Wybory przygotowano i przeprowadzono zgodnie z Ordynacją Wyborczą do MRM. Wygrali ci, na których oddano najwięcej głosów, czyli:

  • Kinga Sikorska – 124 głosy
  • Michał Tarczyluk – 100 głosów
  • Izabela Jastrzębska – 54 głosy.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.


Kinga Sikorska                                   Izabela Jastrzębska


Michał Tarczyluk

16 października 2009 r. oddaliśmy hołd papieżowi Polakowi – Janowi Pawłowi II. Wyrazem naszej wdzięczności za pontyfikat były kwiaty i znicze, które złożyliśmy pod pomnikiem Ojca świętego. Na zdjęciach członkinie zarządu samorządu szkolnego: Karolina Mazurek i Marta Celińska oraz uczniowie z kl. I d LO wraz z wychowawcą i opiekunem samorządu p. Moniką Kowalczyk.

Nie zapomnieliśmy też o uczniach klas pierwszych. Podczas uroczystości ślubowania, oficjalnie przyjęliśmy ich do naszej wspólnoty. Zgotowaliśmy im też niezłe chrzciny. W ramach otrzęsin, reprezentanci wszystkich klas pierwszych brali udział w przygotowanych przez nas konkurencjach sportowych i intelektualnych. Rozgrywki między klasami oceniało jury w składzie: p. Teresa Mateusiak – wicedyrektor szkoły, Karolina Mazurek – przewodnicząca samorządu szkolnego, Marta Celińska – zastępca przewodniczącej, Izabela Jastrzębska – radna MRM. Dla zwycięzców, którzy zajęli I, II i III miejsce przewidziano nagrody pieniężne. Wygrali reprezentanci klasy I b LO, drugie miejsce przyznano klasie I d LO, trzecie zaś klasie I c LO.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta na trwałe zapisze się w pamięci uczniów klas pierwszych. I pomni przekazywanych im nauk – jako pełnoprawni uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej - będą mądrze kroczyć po szkolnych ścieżkach.

Nasz szkolny dom jest już tu –
Na jawie, nie w białym śnie.
Będziemy więc zorzą zórz.
Morskim dnem, srebrną gwiazdą.
Przeminą noce i dnie,
W murach tych nie będzie źle.
Wyjdziemy stąd wspaniali,
By mądrość rozwijać dalej.

Dnia 30 października 2009 r. Rada Miasta Siedlce zatwierdziła skład osobowy Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce. Z naszej szkoły nominacje otrzymali: Kinga Sikorska (kl. I d LO), Michał Tarczyluk (kl. III a T), Izabela Jastrzębska (kl. I d LO). 13 listopada 2009 r. prezydent miasta p. Wojciech Kudelski wręczył radnym stosowne dokumenty. Na zdjęciu jedna z radnych reprezentująca naszą szkołę – Izabela Jastrzębska.

Delegacja samorządu szkolnego wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 91 rocznicę odzyskania niepodległości zorganizowanych przez władze miasta Siedlce.

Członkowie samorządu szkolnego wraz z opiekunem zadbali o uroczystą oprawę wigilii dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Odbyła się ona 22 grudnia 2009 r. Było to przedstawienie pt. Boże Narodzenie w pociągu połączone z poetyckimi rozważaniami. Nie zabrakło też modlitwy, śpiewu kolęd i życzeń wypowiadanych przy łamaniu się opłatkiem.

Zima się ludzi trzyma, głuche denary wszędzie.
Bieda straszna w Betlejem, tam tylko Pan przybędzie.
Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce.
Z darami, z darami, z darami, by odtajało serce.

Śpiew kolęd, życzenia, spożywanie wigilijnych potraw, obdarowywanie się prezentami, radość i szczęście we wspólnocie – to wszystko miało miejsce podczas wigilii członków samorządu szkolnego wraz z opiekunem.

Popatrz jaki piękny świat, jaka cisza wokół nas,
Czy możliwe, żeby było dobrze tak.
Chyba to jakiś sen, szczęście uśmiechnęło się.
Czekaliśmy na tę chwilę tyle lat.
Usiądziemy w blasku świec, przełamiemy biały chleb,
I nie trzeba będzie żadnych słów ni łez.




Na zdjęciach uczniowie kl. I d LO wraz z opiekunem p. Moniką Kowalczyk.

Niech radosne biją dzwony,
Niech wesołą niosą wieść,
Powstał z martwych Bóg wcielony,
Niech Mu ziemia niesie cześć.

Montażem poetycko – muzycznym uświetniliśmy śniadanie wielkanocne nauczycieli i innych pracowników szkół.

Złożyli ofiarę w hołdzie. Część pamięci tym, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Z wielką życzliwością i serdecznością przyjęliśmy gimnazjalistów, którzy odwiedzili naszą szkołę podczas dni otwartych, 15 i 16 kwietnia 2010 r.

Uczniów klas trzecich pożegnaliśmy uroczyście 30 kwietnia 2010 r.

Drogie koleżanki, kochani koledzy. Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda. Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja wzięliśmy udział w uroczystościach zorganizowanych przez władze miasta Siedlce. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej w intencji ojczyzny w kościele św. Stanisława, następnie złożyliśmy wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.


Rok szkolny 2008/2009

W roku szkolnym 2008/2009 zarząd samorządu szkolnego otwarty jest na współpracę z władzą szkolną, uczniami, a także organizacjami działającymi poza szkołą, głównie Urzędem Miasta i Młodzieżową Radą Miasta Siedlce. Będziemy służyć innym, angażując się w różnego rodzaju akcje charytatywne, działając dla dobra drugiego człowieka. Wszelkie decyzje podejmujemy po wcześniejszej konsultacji z dyrekcją szkoły i społecznością uczniowską. Członkowie samorządu szkolnego otwarci są też na podjęcie innych zadań, które wynikną z potrzeb szkoły.

Plan pracy członków samorządu szkolnego na rok szkolny 2008/2009

Prace na rzecz szkoły:

  • uaktualnianie strony internetowej samorządu – opis działań;
  • zorganizowanie kiermaszu podręczników używanych;
  • przygotowywanie uroczystości szkolnych;
  • współpraca z dyrekcją i nauczycielami.

Udział samorządu szkolnego w:

  • akcjach charytatywnych organizowanych dla potrzebujących dzieci w Polsce i nie tylko;
  • konkursach recytatorskich, teatralnych.

Promocja szkoły:

  • pomoc w: zorganizowaniu dni otwartych dla młodzieży szkół gimnazjalnych, wykonaniu ulotek, plakatów promujących szkołę;
  • umieszczanie informacji o działalności samorządu szkolnego w stosownej gablocie.

Współpraca samorządu szkolnego z:

  • Młodzieżową Radą Miasta Siedlce;
  • Urzędem Miasta Siedlce;
  • fundacjami, stowarzyszeniami promującymi i wspierającymi aktywność młodych ludzi na wielu płaszczyznach życia publicznego.

To już się udało:

  • 01.09.2008 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny; wspólnie z uczniami szkoły zobowiązaliśmy się do solidnej nauki i postawy godnej ucznia, Polaka, a przede wszystkim człowieka;
  • na początku września zorganizowaliśmy kiermasz podręczników używanych, z takiej formy skorzystała większość uczniów naszej szkoły;
  • oficjalnie przyjęliśmy do grona społeczności ZSP nr 6 uczniów klas pierwszych;
  • przewodnicząca samorządu szkolnego wygłosiła stosowne przemówienie, członkowie brali udział w części artystycznej;
  • nie zapomnieliśmy też o życzeniach dla nauczycieli i innych pracowników szkoły z okazji Dnia Nauczyciela i Świąt Bożego Narodzenia (wykonano jesienne bukiety i piękne karty z życzeniami);
  • 14.10.2008 r. członkowie samorządu wspólnie z opiekunem wzięli udział w obchodach 30 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II zorganizowanych przez władze miasta Siedlce, pod pomnikiem Ojca świętego złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze;
  • 24.10.2008 r. uczestniczyliśmy w uroczystości odsłonięcia pomnika w hołdzie nauczycielom Tajnego Nauczania 1939 – 1944;
  • nie zabrakło nas też podczas obchodów Święta Niepodległości;
  • w dniach od 01 do 06 grudnia 2008 r. przeprowadziliśmy zbiórkę żywności dla dzieci ze Wschodu.

Plan pracy członków samorządu szkolnego został ustalony i zatwierdzony na zebraniu 03.09.2008 r. Podczas tego spotkania zdecydowano jednomyślnie, że w zarządzie pozostają osoby z ubiegłego roku. A zatem:

  1. Katarzyna Kot (kl. III d LO) – przewodnicząca
  2. Urszula Wyrębiak (kl. III d LO) – zastępca
  3. Paulina Zacharczuk (kl. III d LO) – skarbnik
  4. Marcin Graniszewski (kl. III d LO) – sekretarz

Funkcję radnych w Młodzieżowej Radzie Miasta Siedlce w roku szkolnym 2008/2009 pełnić będą:

  1. Milena Pawluk (kl. III d LO)
  2. Beata Pawlusiewicz (kl. III d LO)
  3. Joanna Stefaniuk (kl. III d LO).

16.12.2008 r. na zebraniu członków samorządu szkolnego wybrano większością głosów nowy zarząd samorządu szkolnego.

  1. Paulina Świnarska (kl. II b LO) – przewodnicząca;
  2. Mateusz Borkowski (kl. II b LO) – zastępca;
  3. Agnieszka Reda (kl. II b LO) – skarbnik;
  4. Anna Tchórznicka (kl. II b LO) – sekretarz.

Poprzedniemu zarządowi dziękujemy za solidną pracę, duże zaangażowanie, życzymy powodzenia na maturze. Jesteśmy jednak otwarci na wasze sugestie i wskazówki.

To już było – ciekawe momenty utrwalone na zdjęciach


Rok szkolny 2007/2008

Młodzi obywatele, uczniowie
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6
stanowiący samorząd szkolny, na co dzień
zdobywają umiejętności skutecznego uczestniczenia
w życiu publicznym, co pozwala na realizację ich
własnych umiejętności.
To ich zaangażowanie jest doskonałym sposobem
na wspieranie aktywności środowiska.
Uczy kreatywnego myślenia, a przede wszystkim
jak wykorzystywać zdobytą wiedzę, aby być
świadomym obywatelem w demokratycznym
państwie.

Samorząd szkolny to długoletnia tradycja naszej szkoły. Obecne władze szkolne zostały wybrane wolą większości uczniów 21 września 2007r. Od września 2007r. opiekunem samorządu szkolnego jest p.Monika Kowalczyk. Do obowiązków samorządu szkolnego należą wszelkie działania mające na celu ubarwienie
i ożywienie zwyczajnego dnia nauki.

Samorząd podzielony jest na różne sekcje, którym to przypisano odpowiedzialność za poszczególne działania. Utworzenie sekcji pomaga nam w sprawnym wypełnianiu określonych zadań.

Wśród sekcji wyróżniamy:

  • sekcję komputerową;
  • sekcję imprezy kulturalne;
  • sekcję gazetka & reklama.

Cele i zadania samorządu szkolnego:

  • organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej;
  • dbanie o bezpieczeństwo, ład i porządek na terenie szkoły; we wszystkich salach lekcyjnych, w których odbywają się zajęcia;
  • dbanie o całokształt swej działalności, o dobre imię szkoły;
  • informowanie całej społeczności uczniowskiej o swoich przedsięwzięciach;
  • współpraca z różnymi organizacjami na terenie szkoły i poza nią;
  • przedstawianie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów.

Skład samorządu szkolnego:

Zarząd:

  • Katarzyna Kot – przewodnicząca
  • Urszula Wyrębiak – zastępca
  • Paulina Zacharczuk – skarbnik
  • Marcin Graniszewski – sekretarz


Od lewej: Katarzyna Kot, Paulina Zacharczuk, Marcin Graniszewski, Urszula Wyrębiak

Komisja rewizyjna:

  • Mateusz Borkowski kl. I_B LO
  • Emilia Jarocewicz kl. II_A LP
  • Aleksander Piwko kl. III_B LO

Stali współpracownicy:
(uczniowie kl. II_D LO)

  • Dominika Sęderska
  • Sebastian Sulej
  • Paweł Świderski
  • Monika Jurzyk
  • Joanna Stefaniuk
  • Olga Rzymska
  • Beata Pawlusiewicz
  • Katarzyna Barciak
  • Joanna Oknińska
  • Ewelina Narojek
  • Milena Pawluk
  • Krystian Komar
  • Robert Bonda
  • Paweł Prokurat

Plan Pracy Samorządu Szkolnego
2007/2008r.

  1. Prace na rzecz szkoły:
    • aktualizowanie strony internetowej samorządu – opis działań;
    • zorganizowanie kiermaszu podręczników używanych;
    • współpraca z dyrekcją i nauczycielami.
  2. Udział Samorządu Szkolnego w:
    • akcjach charytatywnych organizowanych dla potrzebujących dzieci w Polsce i nie tylko (połączonych między innymi ze zbiórką pieniędzy);
    • konkursach recytatorskich, teatralnych.
  3. Promocja szkoły:
    • pomoc w zorganizowaniu dni otwartych dla młodzieży szkół gimnazjalnych;
    • wykonanie ulotek, plakatów promujących szkołę;
    • umieszczanie informacji o działalności Samorządu szkolnego, ze szczególnym uwzględnieniem form i efektów pracy.
  4. Współpraca Samorządu szkolnego z:
    • Młodzieżową Radą Miasta Siedlce;
    • fundacjami, stowarzyszeniami promującymi i wspierającymi aktywność młodych ludzi na wielu płaszczyznach życia publicznego.
  5. Harmonogram działań:
    • uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008;
    • wybór zarządu Samorządu szkolnego;
    • zorganizowanie kiermaszu podręczników używanych;
    • zagospodarowanie gabloty Samorządu szkolnego, wykonanie stosownej gazetki, zamieszczenie ważnych ogłoszeń, informacji;
    • kampania i wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce;
    • współpraca z samorządami klasowymi;
    • przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej;
    • znaczący udział w wigilii i śniadaniu wielkanocnym dla nauczycieli
      i pracowników szkoły;
    • uroczyste pożegnanie klas trzecich;
    • zakończenie roku szkolnego;
    • inne zadania wynikające z potrzeb szkoły.

Plan pracy został ustalony i zatwierdzony na zebraniu Samorządu szkolnego (zarząd i przedstawiciele samorządów klasowych) 28 września 2007r.


Rok szkolny 2006/2007


Olga Zwolińska
przewodnicząca

  
Aleksander Piwko                                  Tomasz Jankowski
z-ca przewodniczącego                             z-ca przewodniczącego

Opiekun: Grażyna Malinowska

  Samorząd Szkolny realizuje zadania zawarte w planie dydaktycznym i wychowawczym szkoły. Szczególny nacisk kładzie na:

  • rozwój zainteresowań naukowych, kulturalnych, sportowych i turystyczno - krajoznawczych,
  • pomoc koleżeńska uczniom napotykającym na trudności w szkole,
  • podtrzymywanie tradycji i obrzędowości w szkole,
  • organizowanie czasu wolnego,
  • włączanie rodziców w sprawy szkoły,
  • godne reprezentowanie społeczności uczniowskiej na terenie miasta,
  • dbanie o bezpieczeństwo, ład i porządek na terenie szkoły,
  • przedstawianie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów,
  • współpraca z organizacjami na terenie szkoły i poza nią.

W ramach działalności Samorządu zostały przedstawione ambitne pomysły dotyczące zmian w naszej szkole. Mamy dalekosiężne plany, a także te, które zrealizujemy już od zaraz.
Wszyscy troje jesteśmy z jednej klasy – IIb LO, co umożliwia nam ścisły kontakt zarówno z Gronem Pedagogicznym, jak i między sobą. Poprzez częste spotkania z samorządami klasowymi jesteśmy otwarci na pomysły i uwagi całej społeczności szkolnej.
    W swojej działalności główny nacisk położymy na edukację, jednakże niezbędne jest także wychowanie kulturalne połączone z rozrywką. Każdego roku opracowywany jest kalendarz uroczystości szkolnych, do których zaliczamy: przedstawienia, imprezy okolicznościowe, wieczorki poetyckie, dyskoteki, wycieczki turystyczno- krajoznawcze(rajdy rowerowe, biwaki), a także wyjścia integracyjne na terenie naszego miasta.
    Wznowione zostało funkcjonowanie „szczęśliwego numerka”, który zwalnia uczniów z odpowiedzi ustnych w danym dniu. W czasie przerw prowadzone są audycje przez nasz szkolny radiowęzeł.
    Samorząd otwarty jest na pomoc potrzebującym. Aktywnie włącza się w akcje organizowane przez Caritas i kwesty działając w wolontariacie przy miejskim zarządzie PCK oraz we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. W ubiegłym roku zostały przeprowadzone:

  • zbiórka darów na rzecz mieszkańców Białorusi pod patronatem Wspólnoty Polskiej,
  • zbiórka zabawek dla dzieci z Domu Dziecka oraz przyborów szkolnych dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
  • regionalna zbiórka pieniężna pt. „Góra grosza” na rzecz siedleckich Domów Dziecka.

Planujemy kontynuację tych działalności.

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

U 50 N 50 S 50

   

Logowanie