logotyp large

W naszej szkole od kilku miesięcy realizowane są projekty edukacyjne w ramach stypendium "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych", które w 2016 r otrzymało dwóch uczniów klasy 2cT.

Jacek Kędziora opracował zagadnienie "Wpływ nowoczesnej technologii na pracę dyżurnego ruchu i podniesienie prowadzenia ruchu na sieci PKP Polskie Linie Kolejowe S.A" badając i analizując wpływ najnowszych technologii informatycznych na bezpieczeństwo i sprawność prowadzenia ruchu kolejowego.

Przemysław Barszcz w swej pracy skupił się natomiast na problemach niskiego udziału transportu intermodalnego w Polsce. Współpracując między innymi z Instytutem Spraw Obywatelskich oraz sprawdzając realizację procesu przewozowego przez PKP Cargo i ułatwienia w dostępie do infrastruktury kolejowej przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Opiekunem obu projektów był p. Wiesław Milewski

W 2017r stypendia te otrzymało 4 uczniów klasy 3d

Karolina Osial opisywała "Wpływ budowy nowego obiektu mostowego w Warszawie na zmianę natężenia ruchu na głównych arteriach miasta"

Daniel Maciołek opracował zagadnienie "Analiza zasadności budowy parkingu "Parkuj i jedź" dla stacji Siedlce"