Pragnieniem jest, by między obydwoma krajami, czyli Polską i Węgrami współpraca sprowadzała się nie tylko do współdziałania rządów, ale i społeczeństw. Zadbano zatem, by szkoły patronów węgierskich w swoim regionie i środowisku stały się ambasadorami działań podejmowanych przez przedstawicieli obu narodów. W celu przybliżenia problematyki realizowanej przez Prezydencję Węgierską – Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie, Węgierski Instytut Kultury, Wspólnota Węgierska w Polsce i Federacja Stowarzyszeń Polsko-Węgierskich RP zorganizowali konferencję na temat:

Polak-Węgier dwa Bratanki

Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej w 2011 r.
pod patronatem ambasadora Republiki Węgierskiej w Polsce pana Roberta Kiss i jego małżonki Eriki Polyak-Kiss.

Podczas konferencji, która odbyła się 12 kwietnia 2011 r. oprócz wystąpień ambasadora i innych znamienitych gości miały miejsce prezentacje dorobku szkół dotyczące wiedzy o patronach i kontaktach polsko-węgierskich. Swoją działalność oraz zbiory z zakresu życia i działalności patrona – generała Józefa Bema pokazali podczas prezentacji reprezentanci naszej szkoły, a mianowicie: Anna Poniatowska (nauczyciel historii), Monika Kowalczyk (nauczyciel języka polskiego), Maria Karpik (nauczyciel języka angielskiego) oraz dwie uczennice z klasy II d VII Liceum Ogólnokształcącego – Magdalena Tarkowska i Patrycja Uziębło. A oto najciekawsze momenty tego spotkania i archiwalne materiały związane z życiem i działalnością patrona szkoły wykorzystane podczas prezentacji.