Cele działalności Koła Języka Angielskiego to:

• przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego w części ustnej oraz pisemnej poprzez ćwiczenie umiejętności językowych oraz rozwiązywanie testów,
  • ćwiczenie umiejętności językowych takich jak: czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie,
  • przygotowanie uczniów do konkursów oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności z języka angielskiego,
  • poszerzenie słownictwa, pogłębianie wiedzy o krajach danego języka (historia, geografia, obyczaje, kultura),
  • ćwiczenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; ćwiczenie poprawnej wymowy i płynnego porozumiewania się w danym języku,
  • ćwiczenie umiejętności pisania (pisma użytkowe takie jak np. CV czy list motywacyjny oraz wypowiedzi pisemne wymagane na egzaminie maturalnym np. list prywatny, ankieta)
  • przygotowanie projektów, wypowiedzi, dialogów, opisów, negocjacji, debat.

Zagadnienia opracowywane na zajęciach koła to:

• Czym będziemy się zajmować na zajęciach koła języka angielskiego i dlaczego warto się go uczyć? – cele i zadania zajęć.
  • Test diagnozujący poziom języka w grupie.
  • Język angielski wśród innych języków - skąd się wywodzi, narody posługujące się językiem angielskim.
  • Główne kraje anglojęzyczne(Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Nowa Zelandia, Australia), ich położenie geograficzne, języki, mieszkańcy, główne miasta, ośrodki edukacji, rekreacji; miejsca historyczne itp.; sytuacja polityczna, rząd.
  • Gry i zabawy językowe, oglądanie anglojęzycznych filmów ( np. w oryginale ze zrozumieniem, film o Londynie itp.)
  • Przygotowywanie projektów, plakatów, gazetki ściennej, wiadomości o krajach anglojęzycznych.
  • Poznawanie biografii i dorobku sławnych Brytyjczyków i Amerykanów (literatura, nauka, sport, polityka, rozrywka)
  • Ćwiczenia gramatyczne, leksykalne, piosenki, poezja itp.
  • Przygotowanie do matury języka angielskiego w części ustne i pisemnej.
  • Ćwiczenie poprawnej wymowy.
  • Rozwiązywanie testów.

Metody nauczania to m.in.:
Problemowa
Komunikacyjna
Metody aktywizujące:

• Dyskusja w parach
  • Dyskusja w grupach
  • Debata
  • Drzewko decyzyjne
  • Gry i zabawy językowe

Formy pracy uczniów:
         - Cała grupa
         - Indywidualna
         - W parach
         - W małych grupach

Pomoce dydaktyczne wykorzystywane na zajęciach:
         - odtwarzacz CD, telewizor,
         - fotografie,
         - słowniki dwujęzyczne,
         - słowniki internetowe,
         - komputer (Internet, edytor tekstów),
         - kserokopie z materiałem dydaktycznym przygotowanym przez nauczyciela

Przygotowania

Występ

Opiekun koła: Agnieszka Kanicka / Monika Kępkowicz 2010/2011

Europejski Dzień Języków Obcych 27.09.2010r.

Więcej zdjęć z tej uroczystości w galerii.