Opiekun koła: Jolanta Skorupka

W zajęciach uczestniczyła młodzież klasy IIB LO. Zajęcia odbywały się w piątki w wymiarze 1 godz. lekcyjna na tydzień.

Tematyka koła była dostosowana do zainteresowań młodzieży kosmetologią i odnową biologiczną. Realizowaliśmy następującą tematykę:

• zdrowego żywienia,
  • pielęgnacji twarzy i ciała,
  • wymagania sanitarne w gabinecie kosmetycznym, solarium,
  • przeciwwskazania korzystania z solarium, tanoreksja,
  • choroby cywilizacyjne człowieka i ich profilaktyka

Dnia 26.10.12r. zaprosiliśmy studentkę kosmetologii- Olgę Jabłonowską, która zapoznała uczniów z typami cery człowieka oraz doradzała, jakich używać kosmetyków oraz jak pielęgnować twarz. Pokazała uczniom etapy tworzenia profesjonalnego makijażu codziennego, wieczorowego. Młodzież podczas spotkania wykazała sie wielkim zainteresowaniem powyższej tematyki.

Zorganizowałam wycieczkę dn.30.11.12r. do Zespołu Medycznych Szkół Policealnych na Dzień Promocji Zdrowia zatytułowany "Woda źródłem zdrowia i życia". Uczestniczyliśmy w sesji naukowej o tematyce:

• gospodarka wodna w organizmie
  • dotyczącej, jakości zdrowotnej wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
  • sposoby oszczędzania wody
  • woda eliksir życia
  • transpidermalna utrata wody
  • sposoby utraty wody

Uczestniczyliśmy w pokazach masażu leczniczego, pielęgnacji dziecka, pierwszej pomocy, zabiegach kosmetycznych.

Dnia 25.01.2013r. zorganizowałam wycieczkę do Gabinetu Kosmetycznego Katarzyny Zwolińskiej oraz Mydlarni u Franciszka.

Zostaliśmy zapoznani z techniką wykonania:

• pilingu kawitacyjnego,
  • masażu twarzy,
  • regulacji brwi,
  • henny brwi

Pani Zwolińska scharakteryzowała uczniom typy skóry twarzy. Młodzież po zdobytej wiedzy określiła swój typ cery, a następnie uzyskali profesjonalne poradnictwo na temat pielęgnacji, kosmetyków.

W Mydlarni u Franciszka zostaliśmy zapoznani z ofertą naturalnych kosmetyków zgodnie z dewizą „Co natura daje dla ciała i ducha”. Największe zainteresowanie uczniów wzbudziły przeróżne mydła.

Opiekun koła: Marta Hodun
                              Jolanta Skorupka

Oferta Instytutu Zdrowia i Urody

w gabinecie „Yasumi” przy ulicy Starowiejskiej 106 w Siedlcach ( 22.10.2011r.)

Sprawozdanie z pracy koła zdrowego życia
II semestr rok 2011/12

W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy I B i II B LO.

Zajęcia odbywały się w poniedziałki w wymiarze 1 godz. lekcyjna na tydzień.

Tematyka koła była dostosowana do zainteresowań młodzieży kosmetologią i odnową biologiczną. Zrealizowaliśmy tematykę:

• zdrowego żywienia, wpływ mikroelementów i makroelementów na wygląd skóry i włosów
  • jak właściwie pielęgnować włosy i ciało
  • jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym
  • organizacji salonów solarium, jakie są wymagania sanitarne dotyczące solarium jak też przeciwwskazania korzystania z solarium.

Dnia 02.04.2012r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Salonu Kosmetycznego „Zuza” przy ul. 10lutego w Siedlcach podczas której uczniowie mieli niecodzienną okazję skorzystać z zabiegów:

• zabiegi pielęgnacyjne na twarz (złote łyżki, lifting twarzy, przeciw zmarszczkom),
  • pielęgnacyjnych na ciało (peeling, elektrostymulacja, zabiegi antycellulitowe),
  • lecznicze na twarz (przy trądziku) i inne.

Zorganizowaliśmy 2 wycieczki (31.05, 20.06.12r. ) do REHMEDICA SIEDLCE Centrum Odnowy i Rehabilitacji w Siedlcach.Uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą Centrum oraz aktywnie spędziliśmy czas podczas zorganizowanych dla nas zajęć fitness, spinning jak też na siłowni. Uczniowie zapoznali się z różnymi zabiegami fizykoterapeutycznymi z wykorzystaniem:

• lasera,
  • ultradźwięków,
  • lampy sollux,
  • prądów,
  • pola elektromagnetycznego,

masażu:

• klasyczny,
  • ballancer (drenaż limfatyczny)
  • bańką chińską,
  • gorącymi kamieniami

Zwiedziliśmy gabinet sauny, dowiedzieliśmy się jakie są wskazania, przeciwwskazania oraz zasady korzystania z sauny.