Opiekun koła: Wojciech Grudzień

CELE I ZADANIA SKT:

• Propagowanie aktywnego wypoczynku jako formy spędzania wolnego czasu.
  • Poznawanie w czasie wycieczek i pieszych rajdów rowerowych miejsc pamięci narodowej w naszym regionie i uczczenie bohaterów.
  • Rozbudzanie zainteresowania historią regionu oraz przyrodą i jej ochroną.
  • Zdobywanie przez uczniów naszego koła odznak turystyki kwalifikowanej (OTP, GOT).
  • Udział w rajdach organizowanych przez organizacje samorządowe i Oddział PTTK w Siedlcach.
  • Rozwijanie umiejętności korzystania z mapy topograficznej i poruszania się przy jej pomocy w terenie.
  • Upowszechnianie wiedzy o kraju, województwie, regionie i miejscowości.
  • Współpraca z oddziałem siedleckim PTTK

Nasze Koło liczy 15 członków – uczniów klasy 1a VII LO (klasa biologiczno-geograficzna z elementami turystyki i ochrony środowiska).
W wycieczkach i imprezach organizowanych przez SKT mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie.

W I półroczu roku szk. 2010/2011 skoncentrowaliśmy się na pracach organizacyjnych koła (m.in. prowadzenie kroniki i strony internetowej) oraz planowania nowych tras wycieczek. Jednym z pierwszych kroków było nawiązanie współpracy z siedleckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo – Turystycznego. Wzięliśmy również udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Urząd Miasta szlakiem nowych inwestycji w Siedlcach w ramach Dni Zrównoważonego Transportu.

W II półroczu roku szkolnego 2010/2011zamierzamy zorganizować:

• jednodniowy wyjazd na wyciąg narciarski połączony z nauką jazdy na nartach
  • spływ kajakowy rzeką Liwiec
  • cztery jednodniowe wycieczki rowerowe
  • coroczny spływ kajakowy rzeką Liwiec
  • czterodniowy rejs żeglarski szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich

Tekst i fot. W.G. 2010.10