Opiekun: Grażyna Malinowska

przewodnicząca

Aleksander Piwko                                  Tomasz Jankowski
z-ca przewodniczącego                             z-ca przewodniczącego

Samorząd Szkolny realizuje zadania zawarte w planie dydaktycznym i wychowawczym szkoły. Szczególny nacisk kładzie na:

• rozwój zainteresowań naukowych, kulturalnych, sportowych i turystyczno - krajoznawczych,
  • pomoc koleżeńska uczniom napotykającym na trudności w szkole,
  • podtrzymywanie tradycji i obrzędowości w szkole,
  • organizowanie czasu wolnego,
  • włączanie rodziców w sprawy szkoły,
  • godne reprezentowanie społeczności uczniowskiej na terenie miasta,
  • dbanie o bezpieczeństwo, ład i porządek na terenie szkoły,
  • przedstawianie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów,
  • współpraca z organizacjami na terenie szkoły i poza nią.

W ramach działalności Samorządu zostały przedstawione ambitne pomysły dotyczące zmian w naszej szkole. Mamy dalekosiężne plany, a także te, które zrealizujemy już od zaraz.
Wszyscy troje jesteśmy z jednej klasy – IIb LO, co umożliwia nam ścisły kontakt zarówno z Gronem Pedagogicznym, jak i między sobą. Poprzez częste spotkania z samorządami klasowymi jesteśmy otwarci na pomysły i uwagi całej społeczności szkolnej.
    W swojej działalności główny nacisk położymy na edukację, jednakże niezbędne jest także wychowanie kulturalne połączone z rozrywką. Każdego roku opracowywany jest kalendarz uroczystości szkolnych, do których zaliczamy: przedstawienia, imprezy okolicznościowe, wieczorki poetyckie, dyskoteki, wycieczki turystyczno- krajoznawcze(rajdy rowerowe, biwaki), a także wyjścia integracyjne na terenie naszego miasta.
    Wznowione zostało funkcjonowanie „szczęśliwego numerka”, który zwalnia uczniów z odpowiedzi ustnych w danym dniu. W czasie przerw prowadzone są audycje przez nasz szkolny radiowęzeł.
    Samorząd otwarty jest na pomoc potrzebującym. Aktywnie włącza się w akcje organizowane przez Caritas i kwesty działając w wolontariacie przy miejskim zarządzie PCK oraz we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. W ubiegłym roku zostały przeprowadzone:

• zbiórka darów na rzecz mieszkańców Białorusi pod patronatem Wspólnoty Polskiej,
  • zbiórka zabawek dla dzieci z Domu Dziecka oraz przyborów szkolnych dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
  • regionalna zbiórka pieniężna pt. „Góra grosza” na rzecz siedleckich Domów Dziecka.

Planujemy kontynuację tych działalności.