Opiekun: Małgorzata Komar

Samorząd szkolny ma za zadanie przede wszystkim łączyć społeczność naszej szkoły, wytwarzać więź grupową, budować poczucie wspólnoty, tworzyć określoną atmosferę szkoły, wzbogacać tradycje, zaspakajać potrzeby ogółu uczniów.

Cele i zadania samorządu szkolnego:

• Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
  • Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.
  • Kształtowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania.
  • Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i w środowisku.
  • Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja, podporządkowanie się interesom zbiorowym, ofiarność dla zespołu).
  • Kształtowanie umiejętności organizowania i kulturalnego spędzania wolnego  czasu.
  • Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
  • Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.