Opiekun: Małgorzata Komar

Samorząd szkolny ma za zadanie przede wszystkim łączyć społeczność naszej szkoły, wytwarzać więź grupową, budować poczucie wspólnoty, tworzyć określoną atmosferę szkoły, wzbogacać tradycje, zaspakajać potrzeby ogółu uczniów.

Cele i zadania samorządu szkolnego:

• Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
  • Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.
  • Ksztaltowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania.
  • Uczenie się się samodzielności, akywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i w środowisku.
  • Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w geupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja, podporządkowanie się interesom zbiorowym, ofiarność dla zespołu).
  • Kształtowanie umiejętności organizowania i kulturalnego spędzania wolnego  czasu.
  • Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
  • Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

6 września 2012

gielda

Dnia 06 września 2012 roku  odbyła się Szkolna Giełda Podręczników. Uczniowie mieli możliwość sprzedaży i kupna książek. Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, gdyż młodzież miała możliwość nabycia podręczników po okazyjnej cenie.

5 października 2012

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

8 października 2012

SKŁAD SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2012/2013

1.Maciej Grzebisz kl. I T

2.Anna Komar kl. IIc LO

3.Paulina Cichocka kl. IId LO

4.Patrycja Wereda kl. IIc LO

Serdecznie gratulujemy.

Życzymy owocnej pracy i samych sukcesów.

sam

11 października 2012

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczennice Samorządu Szkolnego złożyły życzenia nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły.

dn2012

13 listopada 2012

Dnia 13 listopada 2012r. Samorząd Szkolny pod opieką p. Małgorzaty Komar i p. Moniki Wojciechowskiej przygotował przedstawienie teatralne z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież w sposób atrakcyjny przybliżyła społeczności szkolnej historię Polski i Polaków walczących o niepodległość.