Opiekun: Monika Kowalczyk

W roku szkolnym 2008/2009 zarząd samorządu szkolnego otwarty jest na współpracę z władzą szkolną, uczniami, a także organizacjami działającymi poza szkołą, głównie Urzędem Miasta i Młodzieżową Radą Miasta Siedlce. Będziemy służyć innym, angażując się w różnego rodzaju akcje charytatywne, działając dla dobra drugiego człowieka. Wszelkie decyzje podejmujemy po wcześniejszej konsultacji z dyrekcją szkoły i społecznością uczniowską. Członkowie samorządu szkolnego otwarci są też na podjęcie innych zadań, które wynikną z potrzeb szkoły.

Plan pracy członków samorządu szkolnego na rok szkolny 2008/2009

Prace na rzecz szkoły:

• uaktualnianie strony internetowej samorządu – opis działań;
  • zorganizowanie kiermaszu podręczników używanych;
  • przygotowywanie uroczystości szkolnych;
  • współpraca z dyrekcją i nauczycielami.

Udział samorządu szkolnego w:

• akcjach charytatywnych organizowanych dla potrzebujących dzieci w Polsce i nie tylko;
  • konkursach recytatorskich, teatralnych.

Promocja szkoły:

• pomoc w: zorganizowaniu dni otwartych dla młodzieży szkół gimnazjalnych, wykonaniu ulotek, plakatów promujących szkołę;
  • umieszczanie informacji o działalności samorządu szkolnego w stosownej gablocie.

Współpraca samorządu szkolnego z:

• Młodzieżową Radą Miasta Siedlce;
  • Urzędem Miasta Siedlce;
  • fundacjami, stowarzyszeniami promującymi i wspierającymi aktywność młodych ludzi na wielu płaszczyznach życia publicznego.

To już się udało:

• 01.09.2008 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny; wspólnie z uczniami szkoły zobowiązaliśmy się do solidnej nauki i postawy godnej ucznia, Polaka, a przede wszystkim człowieka;
  • na początku września zorganizowaliśmy kiermasz podręczników używanych, z takiej formy skorzystała większość uczniów naszej szkoły;
  • oficjalnie przyjęliśmy do grona społeczności ZSP nr 6 uczniów klas pierwszych;
  • przewodnicząca samorządu szkolnego wygłosiła stosowne przemówienie, członkowie brali udział w części artystycznej;
  • nie zapomnieliśmy też o życzeniach dla nauczycieli i innych pracowników szkoły z okazji Dnia Nauczyciela i Świąt Bożego Narodzenia (wykonano jesienne bukiety i piękne karty z życzeniami);
  • 14.10.2008 r. członkowie samorządu wspólnie z opiekunem wzięli udział w obchodach 30 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II zorganizowanych przez władze miasta Siedlce, pod pomnikiem Ojca świętego złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze;
  • 24.10.2008 r. uczestniczyliśmy w uroczystości odsłonięcia pomnika w hołdzie nauczycielom Tajnego Nauczania 1939 – 1944;
  • nie zabrakło nas też podczas obchodów Święta Niepodległości;
  • w dniach od 01 do 06 grudnia 2008 r. przeprowadziliśmy zbiórkę żywności dla dzieci ze Wschodu.

Plan pracy członków samorządu szkolnego został ustalony i zatwierdzony na zebraniu 03.09.2008 r. Podczas tego spotkania zdecydowano jednomyślnie, że w zarządzie pozostają osoby z ubiegłego roku. A zatem:

1. Katarzyna Kot (kl. III d LO) – przewodnicząca
  2. Urszula Wyrębiak (kl. III d LO) – zastępca
  3. Paulina Zacharczuk (kl. III d LO) – skarbnik
  4. Marcin Graniszewski (kl. III d LO) – sekretarz

Funkcję radnych w Młodzieżowej Radzie Miasta Siedlce w roku szkolnym 2008/2009 pełnić będą:

1. Milena Pawluk (kl. III d LO)
  2. Beata Pawlusiewicz (kl. III d LO)
  3. Joanna Stefaniuk (kl. III d LO).

16.12.2008 r. na zebraniu członków samorządu szkolnego wybrano większością głosów nowy zarząd samorządu szkolnego.

1. Paulina Świnarska (kl. II b LO) – przewodnicząca;
  2. Mateusz Borkowski (kl. II b LO) – zastępca;
  3. Agnieszka Reda (kl. II b LO) – skarbnik;
  4. Anna Tchórznicka (kl. II b LO) – sekretarz.

Poprzedniemu zarządowi dziękujemy za solidną pracę, duże zaangażowanie, życzymy powodzenia na maturze. Jesteśmy jednak otwarci na wasze sugestie i wskazówki.

To już było – ciekawe momenty utrwalone na zdjęciach