Opiekun: Małgorzata Komar

Samorząd szkolny ma za zadanie przede wszystkim łączyć społeczność naszej szkoły, wytwarzać więź grupową, budować poczucie wspólnoty, tworzyć określoną atmosferę szkoły, wzbogacać tradycje, zaspakajać potrzeby ogółu uczniów.

Cele i zadania samorządu szkolnego:

• Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
  • Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.
  • Kształtowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania.
  • Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i w środowisku.
  • Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja, podporządkowanie się interesom zbiorowym, ofiarność dla zespołu).
  • Kształtowanie umiejętności organizowania i kulturalnego spędzania wolnego  czasu.
  • Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
  • Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

SKŁAD SAMORZĄDU SZKOLNEGO w roku szkolnym

Przewodniczący szkoły

Adam Serowiec kl. I a

Zastępca przewodniczącego szkoły

Anna Wielgórska kl. II d

Kamila Gutowska

Jakub Kwiatkowski

Karolina Łapińska

image001.png

Dnia 2 października 2014 r. odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych, która jest tradycją naszej szkoły. Pierwszoklasiści zapoznali się z historią szkoły oraz wygłosili uroczysty tekst przysięgi. Zostali tym samym przyjęci w poczet uczniów i powitani przez całą społeczność szkolną. Po części oficjalnej, młodzież klas pierwszych wzięła udział w tzw. otrzęsinach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

image002.png

24 października odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego i Młodzieżowej Rady Miasta.

SKŁAD SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2013/2014

1.Adam  Serowiec kl. I a LO
2.Anna Wielgórska kl. II d LO
3.Kamila Gutowska kl. II d LO
4.Jakub Kwiatkowski kl. I b T

Serdecznie gratulujemy.

Życzymy owocnej pracy i samych sukcesów.